یک مشاور رسمی کانادا زمانی معتبر است که توسط CICC مجاز و ثبت شده باشد که در این صورت RCIC (مشاور مهاجرتی کانادایی تحت نظارت) نامیده می‌شود. CICC (مشاوران مهاجر شورای نظارتی کانادا) توسط دولت کانادا طراحی و معتبر است و استاندارد‌های حرفه‌ای و اخلاقی را برای حوزه مشاوران مهاجرت تعیین می‌کند. CICC همچنین مشاوران مهاجرت دانشجویی واجد شرایط را تنظیم می‌کند که به عنوان مشاوران مهاجرت دانشجویی بین المللی تنظیم شده (RISIA) شناخته می‌شوند، که به طور خاص برای درخواست‌های مجوز تحصیل راهنمایی و پشتیبانی می‌کنند، اما نمی‌توانند برای شما درخواست ارسال کنند. CICC تنها با هدف توسعه سیاست‌ها، شیوه‌ها و رویه‌های مؤثر برای تنظیم و آموزش مشاوران مهاجرت تأسیس شد.

همچنین نمایندگان مجاز را تبلیغ می‌کند که می‌توانند به افرادی که می‌خواهند به کانادا مهاجرت کنند کمک کنند. در واقع CICC به تنظیم و ترویج مزایای استفاده از نمایندگان مجاز اختصاص دارد تا از تقلب‌های مهاجرتی جلوگیری کند. طبق اطلاعات ارائه شده توسط موسسه مهاجرتی ملک پور که یکی از برترین موسسات مهاجرتی در کشور است و خود دارای مشاور رسمی کانادا است، مشاوران برای تبدیل شدن به یک RCIC یا RISIA و ثبت نام در CICC، باید شرایط آکادمیک خاصی را برآورده کنند، یک برنامه گواهینامه یک ساله را تکمیل کنند و آزمون ورودی (EPE) را بگذرانند. فقط ساکنان دائمی و شهروندان کانادایی مجاز به حضور در آزمون ورودی هستند، اما آن‌ها پس از دریافت گواهینامه، آزادند که در کشور‌های دیگر کار خود را شروع نمایند.

مراحل بررسی اعتبار یک مشاور رسمی مهاجرت کانادا ، برای بررسی اعتبار مشاور مراحل زیر را گام به گام طی نمایید.

 • مراجعه به وب سایت CICC و انتخاب صفحه پیدا کردن متخصص مهاجرت یا "FIND AN IMMIGRATION PROFESSIONAL" می‌توانید از طریق لینک زیر وارد صفحه مورد نظر شوید:

https://ICCRC-CRCIC.CA/FIND-A-PROFESSIONAL

 • روی "رجیستری" کلیک کنید.

 • حال تنها کافی است که اطلاعات خواسته شده یعنی نام، نام خانوادگی، نام شرکت و RCIC # را وارد کنید.

دیگر مسیر‌های تشخیص اعتبار مشاور رسمی کانادا

به جز بررسی اعتبار یک مشاور رسمی مهاجرت کانادا از طریق وب سایت CICC، توجه به موارد زیر نیز بسیار کمک کننده می‌باشد:

 1. بررسی ایمیل مشاور : ایمیل مشاور می‌بایست با یک شناسه معتبر برای شرکتش باشد و از شناسه‌های معمول مثل یاهو یا جمیل استفاده نکرده باشد. مانند: info@AsanCanada.com
 2. پرداخت از طریق برنامه‌های چت : به طور معمول پرداخت‌ها از طریق ایمیل انجام خواهد شد و در صورتی که تاییدیه پرداخت‌ها از مسیر‌های غیر معمول نظیر برنامه‌های چت واتساب یا تلگرام دریافت میکنید از آن مشاوران دوری نمایید.
 3. بررسی دقیق وب سایت مشاور:  وب سایت مشاور می‌بایست با نام اصلی و واقعی شرکت یکی باشد و تمامی اطلاعات نماینده و مشاوران را ارائه نموده باشد. بررسی امنیت دامنه نیز حائز اهمیت است
 4. معاملات جذاب : ارائه معاملاتی با عنوان تضمین مهاجرت یا اخذ جاب آفر با درآمد بالا در زمانی اندک، نشان دهنده عدم اعتبار مشاور است چراکه تنها افسران پرونده مستقیما نسبت به پرونده شما تصمیم گیری می‌کنند و هیچ تضمینی در اخذ ویزا وجود ندارد.

آیا مشورت با یک وکیل رسمی مهاجرت کانادا الزامی است؟

مشاور مهاجرت به کانادا اطمینان حاصل می‌کند که شما در انجام تمام مراحل مهاجرت به کانادا موفق خواهید بود. مشاور مهاجرت کانادا دارای مجوز، آموزش کامل و آگاه در فرآیند‌های مهاجرت به کانادا است، بنابراین می‌تواند شما را به راحتی راهنمایی کند. در زیر تنها چند مورد از مزایای متعدد کمک گرفتن از مشاور مهاجرت به کانادا آورده شده است:

 • مشاوران مهاجرت می‌دانند و می‌توانند مسائل پیچیده را حل کنند.
 • بعد از بررسی صلاحیت شما، مرحله ارزیابی اعتبار است که اکثر داوطلبان در آن گیر می‌کنند. یک مشاور مهاجرت شما را در این مرحله نجات خواهد داد. آن‌ها می‌توانند با بهترین راه حل‌های ممکن به شما کمک کنند.
 • مشاور مهاجرت می‌تواند در زمان و هزینه شما صرفه جویی کند و در تمام مراحل در کنار شما خواهد بود.
 • اخذ ویزای شما با استفاده از خدمات مشاور مهاجرت می‌تواند بسیار آسانتر و سریعتر باشد.
 • یک RCIC می‌تواند شما را در مقابل دولت کانادا نمایندگی کند و درخواست را از طرف شما ارسال کند.

خدمات مشاوران مهاجرتی کانادا

بسیاری از افراد برای کمک به اقامت موقت، اقامت دائم (PR) یا درخواست شهروندی، یک مشاور مهاجرتی استخدام می‌کنند. مشاوران مجاز مهاجرت و وکلای مهاجرتی می‌توانند برای ارائه برخی یا همه خدمات زیر به شما کمک نمایند:

 • ·دریافت بهترین گزینه‌های مهاجرت:

بهترین مشاوران مهاجرت معمولاً به شما در راستای برنامه‌های مهاجرتی مختلف کانادا که می‌توانید برای آن‌ها درخواست کنید، کمک می‌کنند همچنین معیار‌های واجد شرایط بودن، روند درخواست، مدارک مورد نیاز و هزینه‌ها را درک خواهید نمود.

 • به شما کمک می‌کند تا برنامه ایده آل خود را انتخاب کنید:

بر اساس مدارک، سن، تجربه کاری و سایر عوامل، یک مشاور مهاجرت می‌تواند به شما در شناسایی برنامه‌های مهاجرتی که احتمالاً واجد شرایط آن‌ها هستید کمک کند. با این حال، آن‌ها نمی‌توانند هیچ تضمینی برای تایید درخواست شما ارائه دهند. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید برای PR از طریق اکسپرس اینتری درخواست دهید، اما امتیاز تخمینی شما پایین است، ممکن است به شما توصیه کنند که برای برنامه موقتی که شانس بیشتری برای واجد شرایط بودن آن دارید، مانند مجوز تحصیل، درخواست دهید.

 • درخواست مهاجرت شما را ارسال کنند:

RCIC‌های مجاز همچنین می‌توانند مجوز تحصیل، مجوز کار، اقامت دائم و درخواست‌های شهروندی کانادا را برای شما تکمیل و ارسال کنند. هنگامی که مشاوری را برای ارسال درخواست خود از طرف شما استخدام می‌کنید، باید اطلاعات شخصی و اسناد ضروری خود را با آن‌ها به اشتراک بگذارید. یک مشاور همچنین می‌تواند درخواست‌هایی را که خودتان پر کرده‌اید بررسی کند و مطمئن شود که هیچ اطلاعات مهم یا مدارکی را از دست نمی‌دهید.