10 شغل پردرآمد کانادا که مخصوص مهندسان نرم افزار ، برنامه نویسان ، امنیت و توسعه دهندگان سیستم های وب ، نرم افزار و موبایل

چشم انداز شغلی در کانادا امیدوارکننده است، که ناشی از اقتصاد متنوع و تمرکز بر نوآوری است. این کشور فرصت‌هایی را در بخش‌های مختلف، از جمله فناوری، مراقبت‌های بهداشتی، انرژی‌های تجدیدپذیر و تجارت ماهر ارائه می‌دهد. کانادا با تاکید زیادی بر تعادل بین کار و زندگی، سیاست مهاجرتی استقبال کننده و استاندارد بالای زندگی، به جذب استعدادهای ماهر از سراسر جهان ادامه می دهد و محیطی مساعد برای رشد و موفقیت حرفه ای فراهم می کند. با 10 شغل پردرآمد کانادا بیشتر آشنا شویم :

1. تحلیلگران هوش تجاری - Business Intelligence Analysts

تحلیلگران هوش تجاری داده ها را تجزیه و تحلیل می کنند و بینش های ارزشمندی را برای کمک به سازمان ها در تصمیم گیری آگاهانه و بهینه سازی عملیات ایجاد می کنند و شکاف بین داده ها و برنامه ریزی استراتژیک را پر می کنند. آنها دارای تخصص در تجسم داده ها، تجزیه و تحلیل آماری و هوش تجاری هستند که به آنها امکان می دهد روندها، الگوها و فرصت ها را برای بهبود عملکرد تجاری شناسایی کنند. 

تحلیلگران BI در کانادا سالانه به طور متوسط بیش از 83000 دلار حقوق دریافت می کنند. حقوق در سایر مکان های کانادا عبارتند از:
انتاریو: بیش از 82000 دلار
تورنتو: بیش از 66000 دلار
اتاوا: بیش از 92000 دلار
کلگری: بیش از 85000 دلار
ادمونتون: بیش از 87000 دلار
ونکوور: بیش از 68841 دلار

2.معماران ابر - Cloud Architects

Cloud Architects زیرساخت‌های ابری مقیاس‌پذیر و ایمن را طراحی و پیاده‌سازی می‌کنند و از یکپارچگی یکپارچه فناوری‌های ابری در سازمان‌ها و تسهیل استراتژی‌های مهاجرت ابری کارآمد اطمینان می‌دهند. مهارت آنها در ارائه دهندگان خدمات ابری، مانند AWS، Azure، یا Google Cloud ، آنها را قادر می سازد تا راه حل های ابری انعطاف پذیر و مقرون به صرفه را برای رفع نیازهای در حال تکامل کسب و کارها طراحی کنند.

معمار ابر سالانه به طور متوسط بیش از 137000 دلار حقوق دریافت می کند. حقوق در سایر مکان های کانادا عبارتند از:

انتاریو: بیش از 133000 دلار
تورنتو: بیش از 133000 دلار
اتاوا: بیش از 129000 دلار
کلگری: بیش از 110000 دلار
ونکوور: بیش از 137000 دلار

3.مهندسین سیستم های ابری - Cloud Systems Engineers

مهندسان سیستم های ابری در مدیریت و نگهداری زیرساخت های ابری، نظارت بر عملکرد، و اطمینان از قابلیت اطمینان و امنیت سیستم های مبتنی بر ابر ماهر هستند. آنها با تیم های توسعه برای بهینه سازی عملکرد برنامه در فضای ابری همکاری می کنند و نقشی اساسی در خودکارسازی و ساده سازی عملیات ابر ایفا می کنند.
مهندسان سیستم های ابری سالانه به طور متوسط بیش از 97000 دلار حقوق دریافت می کنند.

4.مدیر پروژه فناوری اطلاعات - IT Project Manager

مدیران پروژه فناوری اطلاعات، تیم‌ها را برای اجرای موفقیت‌آمیز پروژه‌های فناوری هدایت می‌کنند و از پایبندی به جدول‌های زمانی، بودجه و استانداردهای کیفیت در حین برقراری ارتباط مؤثر با ذینفعان اطمینان حاصل می‌کنند. آنها با مهارت های سازمانی و رهبری قوی، خطرات را کاهش می دهند و چالش ها را برطرف می کنند و ارائه موفقیت آمیز پروژه های فناوری اطلاعات برای دستیابی به اهداف تجاری را تضمین می کنند.

معمار ابر سالانه به طور متوسط بیش از 106000 دلار حقوق دریافت می کند. حقوق در سایر مکان های کانادا عبارتند از:
انتاریو: بیش از 127000 دلار
تورنتو: بیش از 134000 دلار
اتاوا: بیش از 88000 دلار
کلگری: بیش از 97000 دلار
ونکوور: بیش از 88000 دلار

5.دانشمندان داده - Data Scientists

دانشمندان داده از تکنیک‌های تجزیه و تحلیل پیشرفته و یادگیری ماشینی برای استخراج بینش‌های ارزشمند از مجموعه داده‌های وسیع، هدایت تصمیم‌گیری مبتنی بر داده و مدل‌سازی پیش‌بینی‌کننده استفاده می‌کنند. آنها دارای ترکیبی از دانش برنامه نویسی، آماری و دامنه هستند که به آنها امکان می دهد الگوهای پنهان را کشف کنند و مشکلات پیچیده تجاری را از طریق راه حل های مبتنی بر داده حل کنند.

دانشمندان داده به طور متوسط سالانه بیش از 101000 دلار حقوق دریافت می کنند. حقوق در سایر مکان های کانادا عبارتند از:
انتاریو: بیش از 86000 دلار
تورنتو: بیش از 86000 دلار
اتاوا: بیش از 81000 دلار
کلگری: بیش از 100000 دلار
ونکوور: بیش از 103000 دلار

معرفی 10 شغل پردرآمد در کانادا ( مهندسان نرم افزار ، برنامه نویسان ، امنیت و توسعه دهندگان) - آسان کانادا

6.توسعه دهندگان (وب، نرم افزار، موبایل) - Developers

توسعه‌دهندگان برنامه‌ها و راه‌حل‌های نرم‌افزاری نوآورانه را متناسب با نیازهای کاربر ایجاد می‌کنند و از زبان‌های برنامه‌نویسی و چارچوب‌ها برای ساخت محصولات قوی و کاربرپسند استفاده می‌کنند. آنها به طور مداوم در جریان پیشرفت های فناوری قرار می گیرند و مطمئن می شوند کد آنها کارآمد، مقیاس پذیر و ایمن در پلتفرم ها و دستگاه های مختلف است.

7.مهندسان DevOps

مهندسان DevOps توسعه و عملیات را ادغام می‌کنند، چرخه عمر توسعه نرم‌افزار را ساده‌سازی می‌کنند، فرآیندها را خودکار می‌کنند و از محیطی مشارکتی و چابک برای تحویل سریع‌تر اطمینان می‌دهند. آنها از شیوه های یکپارچه سازی مداوم و استقرار مستمر (CI/CD) استقبال می کنند و فرهنگ همکاری و کارایی را برای برآورده کردن نیازهای توسعه نرم افزار مدرن تقویت می کنند.

مهندسان DevOps سالانه به طور متوسط بیش از 102000 دلار حقوق دریافت می کنند. حقوق در سایر مکان های کانادا عبارتند از:

انتاریو: بیش از 100000 دلار
تورنتو: بیش از 102000 دلار
اتاوا: بیش از 102000 دلار
کلگری: بیش از 94000 دلار
ونکوور: بیش از 103000 دلار

8.Full-Stack Developers

توسعه دهندگان Full-Stack دارای مهارت های همه کاره در توسعه جلویی و بک اند هستند که به آنها امکان می دهد برنامه ها و وب سایت های سرتاسری را با درک جامعی از کل پشته فناوری بسازند. مهارت آنها در زبان ها و فریم ورک های برنامه نویسی مختلف به آنها اجازه می دهد تا همزمان با مدیریت عملکردهای سمت سرور، تجربیات کاربری یکپارچه ای را ایجاد کنند.
توسعه دهندگان Full Stack سالانه به طور متوسط بیش از 81000 دلار حقوق دریافت می کنند. حقوق در سایر مکان های کانادا عبارتند از:

انتاریو: بیش از 86000 دلار
تورنتو: بیش از 78000 دلار
اتاوا: بیش از 86000 دلار
کلگری: بیش از 78000 دلار
ونکوور: بیش از 77000 دلار

9.تخصصان اینترنت اشیا - IoT Specialists

متخصصان اینترنت اشیا در اینترنت اشیا متخصص هستند و سیستم های به هم پیوسته ای را طراحی و پیاده سازی می کنند که داده ها را جمع آوری و تبادل می کنند و راه را برای دستگاه های هوشمند و اتوماسیون هموار می کنند.
آنها نقش مهمی در صنایع مختلف از جمله مراقبت های بهداشتی، تولید و حمل و نقل ایفا می کنند، زیرا با ادغام فناوری های اینترنت اشیا، نوآوری را هدایت می کنند.

10.حرفه ای های امنیتی - Security Professionals

متخصصان امنیتی با اجرای اقدامات امنیتی قوی، انجام ارزیابی ریسک و پاسخ به حوادث امنیتی از سازمان ها در برابر تهدیدات سایبری محافظت می کنند. تخصص آنها در امنیت اطلاعات و مدیریت آسیب‌پذیری، حفاظت از داده‌های حساس و زیرساخت‌های حیاتی را در دنیای دیجیتالی و به هم پیوسته فزاینده تضمین می‌کند.
متخصصان امنیت مشتاقی که سفری به کمپ امنیت سایبری را آغاز می کنند، می توانند انتظار کسب تخصص در زمینه هایی مانند تشخیص تهدید، دفاع شبکه، هک اخلاقی و مدیریت ریسک را داشته باشند. تجربه یادگیری فشرده ارائه شده توسط چنین بوت کمپ هایی این افراد را برای رویارویی با چشم انداز در حال تحول تهدیدات سایبری و کمک موثر به ایمنی اکوسیستم های دیجیتال آماده می کند.
تحلیلگران امنیت سایبری به طور متوسط سالانه بیش از 81000 دلار حقوق دریافت می کنند. حقوق در سایر مکان های کانادا عبارتند از:

انتاریو: بیش از 74000 دلار
تورنتو: بیش از 73000 دلار
اتاوا: بیش از 87000 دلار
کلگری: بیش از 78000 دلار
ونکوور: بیش از 76000 دلار