1- جراح

جراحان دندانپزشکی، مغز و اعصاب و عروق و … یکی از بیشترین دستمزدها را در کانادا دریافت می‌کنند. با این حال، جراح شدن کار آسانی نیست. برای اینکه جراح شوید، باید مدرک دکتری پزشکی عمومی را دریافت کنید و پس از آن برنامه رزیدنتی 5 ساله را نیز بگذرانید. یک جراح، سالانه 340 هزار دلار کانادا درآمد دارد.

2- دندانپزشک

با اینکه دندانپزشک شدن در این کشور کار آسانی نیست و باید مدرک مرتبط داشته باشید، اما متخصصان این رشته به طور سالیانه حدود 293 هزار دلار کانادا درآمد دارند.

3- مهندس نفت

مهندسین حوزه نفت سالانه حدود 208 هزار دلار کانادا درآمد دارند. حداقل، مدرک لیسانس مهندسی نفت برای ورود مهندسین این حوزه به کانادا مورد نیاز است.

4- مدیر فناوری اطلاعات

مدیران فناوری اطلاعات سالانه حدود 200 تا 203 هزار دلار کانادا درآمد دارند. آنها مسئول بررسی و مدیریت کردن استراتژی‌های وابسته به فناوری اطلاعات هستند. مدرک مورد نیاز، لیسانس یا کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات است.

پیش بینی 10 شغل پردرآمد کانادا در سال 2023

5- مدیر بازاریابی

مدیر بازاریابی یکی از پردرآمدترین مشاغل در کانادا است. یک مدیر بازاریابی بین 190 تا 195 هزار دلار کانادا در سال درآمد دارد. شرح وظایف یک مدیر بازاریابی در کانادا عبارت است از: افزایش ارزش برند شرکت، تعیین و تجزیه و تحلیل استراتژی‌های شرکت.

6- خلبانی

خلبانان حدود 195 هزار دلار کانادا به طور سالیانه درآمد دارند.

7- وکالت

وکلا از موکلان خود دفاع می کنند و به آنها مشاوره حقوقی می‌دهند. این شغل یکی از پردرآمدترین مشاغل در کانادا است. شرکت‌های بزرگ برای مدیریت امور حقوقی و اسنادشان وکیل استخدام می‌کنند. مدرک مورد نیاز، کارشناسی یا کارشناسی ارشد حقوق است. آنها در یک سال حدود 190 تا 192 هزار دلار کانادا درآمد به دست می‌آورند.

8- مدیر فروش

مدیران فروش سالانه 180 تا 187 هزار دلار کانادا درآمد دارند. آنها تکنیک‌ها و استراتژی‌های افزایش فروش یک کسب و کار یا سازمان را بررسی و برنامه ریزی می‌کنند. برای تبدیل شدن به یک مدیر فروش باید مدرک لیسانس یا فوق لیسانس مدیریت بازرگانی کسب کنید.

9- مدیر پژوهش‌های علمی

مدیران تحقیقات علمی کارهای تحقیقاتی فنی انجام شده توسط محققان تخت نظرشان را مرور می‌کنند. مدیران پژوهش‌های علمی همچنین آزمایشات تحقیقاتی را سازماندهی و نتایج آنها را تجزیه و تحلیل می‌کنند. مدیر تحقیقات علمی باید دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا در رشته‌ی مدنظرش باشد و سال‌ها تجربه‌ی کاری در حوزه‌ی خود را داشته باشد. مدیران پژوهش‌های علمی بین 100 تا 110 دلار کانادا درآمد دارند.

10- مشاغل حوزه بهداشت و خدمات اجتماعی

مشاغلی نظیر مدیر خدمات اجتماعی، افسر پزشکی بهداشت و سایر کارمندانی است که به جامعه خدمت می‌رسانند. برای پذیرفته شدن در این مشاغل، حداقل به مدرک لیسانس و تجربه مرتبط نیاز دارید. حقوق هر کارمند نیز بسته به کاری که انجام می‌دهد، متفاوت خواهد بود.