چالش های مهاجرت به کانادا برای ایرانیان تازه وارد به کانادا

در این مقاله کوشیدیم به صورت خلاصه برای شما بیان نمائیم که بعد از مهاجرت به کانادا با چه موارد روبرو می شوید و بهتر است با راه حل اقدام به مهاجرت به کانادا نمائید.

  •  زبان

یکی از مهمترین عوامل موفقیت در مهاجرت به کانادا، آشنایی با زبان انگلیسی یا فرانسه است. قبل از ورود به کانادا، تلاش کنید زبان خود را بهبود دهید. اگر نیاز دارید، دوره های آموزش زبان بگذرانید. چالش مهاجرت با عدم تیلط به زبان محلی دو چندان می شود. 

  • مسائل مالی

قبل از مهاجرت به کانادا، باید برنامه ریزی مالی دقیقی داشته باشید. هزینه های زندگی در کانادا بالا است. برخی از خدمات ممکن است نسبت به ایران گرانتر باشند. برای رهایی از این بعد چالش مهاجرت ، باید مطمئن شوید که دارای منابع مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود در این کشور هستید. مهاجرت به کانادا بدون در نظر گرفتن مسائل مالی برای شما شرایط سختی به بار خواهد آورد.

  • مسائل مسکن

پیدا کردن مسکن مناسب و قیمت مناسب در کانادا چالش مهاجران جدید است. قبل از ورود به کانادا، تحقیقاتی درباره بازار مسکن محلی انجام دهید. در صورت امکان، با کسانی که قبلاً به کانادا مهاجرت کرده اند، مشورت کنید. از خدمات مشاوره مسکن استفاده کنید تا بهترین گزینه را برای خود پیدا کنید.

مهاجرت به کانادا

  • اشتغال

یافتن شغل مناسب در کانادا نیاز به تلاش و صبر دارد. قبل از مهاجرت به کانادا، رزومه خود را به روز کنید. درصورت امکان ، با شرکت های استخدامی محلی تماس بگیرید. شرکت در دوره های آموزشی و ارتقاء مهارت ها نیز می تواند به شما در یافتن شغل مناسب کمک کند.

  • اجتماعی شدن

برقراری ارتباط با جامعه محلی و دیگر مهاجران نقش مهمی در ادغام شما در جامعه کانادا دارد. شرکت در فعالیت های اجتماعی، عضویت در انجمن ها و گروه های مشابه، و شرکت در رویدادهای محلی می تواند به شما کمک کند تا با افراد جدید آشنا شوید و به جامعه محلی پیوند بزنید.

  • خدمات رفاهی

کانادا به عنوان یک کشور پیشرفته، دارای سیستم رفاهی قوی است. با آشنایی با این سیستم و استفاده از خدمات مختلف مانند سلامت، آموزش و مشاوره، می توانید به بهبود کیفیت زندگی خود در کانادا کمک کنید. به طور کلی، برای حل مشکلات ایرانیان جدیدالورود به کانادا، باید در زمینه های مختلف مانند زبان، مسکن، اشتغال و اجتماعی شدن تلاش کنید. همچنین، همواره به تحقیق و مطالعه درباره قوانین و مقررات کانادا ادامه دهید. تا بتوانید بهترین تصمیمات را در زندگی خود بگیرید.

چالش های مهاجرت به کانادا

  • آشنایی با قوانین

دانستن قوانین کانادا برای همه ساکنان این کشور ضروری است. زیرا به آنها امکان می دهد بفهمند که چگونه قوانین در این کشور کار می کنند، کانادا می تواند بسیار متفاوت از بسیاری از کشورهای دیگر باشد. مثال، قوانین کانادا اغلب برای افرادی که به تازگی وارد این کشور شده اند، به دلیل تفاوت های فرهنگی ، عجیب یا غیرعادی به نظر می رسد. تعداد بسیار کمی از کانادایی ها حتی در مورد همه قوانین کانادا می دانند. چه رسد به این واقعیت که آنها می توانند تغییر کنند. این بدان معناست که مهاجران باید در طول فرآیند مهاجرت به کانادا اقداماتی را انجام دهند. تا قبل از شروع زندگی خود در اینجا با این قوانین و مقررات آشنا شوند.

  • عادت کردن به هوای سرد از جمله برف و یخ

کانادا می‌تواند از نظر آب و هوا در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر بسیار متفاوت باشد. آب و هوای کانادا اغلب می تواند در ماه های زمستان بسیار سرد باشد و در برخی از مناطق این کشور بارش برف زیاد باشد.

این می تواند زندگی را هم در داخل و هم در خارج از خانه دشوار کند. اگر به تازگی از یک کشور گرمتر به کانادا نقل مکان کرده اید که در آن هوا چندان سرد نیست، می تواند سختی آن را بیشتر کند.

حتی مواردی مانند رانندگی می تواند به این دلیل پیچیده تر باشد. به خصوص اگر نمی دانید چگونه در جاده های یخ زده رانندگی کنید یا به لاستیک های زمستانی برای ماشین خود نیاز دارید!

  • غلبه بر دلتنگی برای کشور مبدا

فراموش نکنید که مرور مدام و زندگی با خاطره ها شما را از واقعیت و زمان حال دور می کنند . سبب ایجاد مخاطرات روانی برای شما خواهند شد. به همین دلیل درمان دلتنگی شدید، ضرورت خواهد داشت. در این قسمت برخی از روش های برطرف ساختن دلتنگی را بررسی خواهیم کرد.

- ایجاد سرگرمی و فعالیت جدید

- نوشتن احساسات

- اعتماد نکردن به خاطرات

در هر مرحله از موارد فوق می توانید با کلیک بر رویاینجااز خدمات سامانه آسان کانادا بهره مند شوید.