این آخرین قرعه کشی از کاندیداهایی دعوت کرد که حداقل امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) 507 را داشتند که 16 امتیاز بیشتر از قرعه کشی که در 23 نوامبر 2022 انجام شد (حداقل امتیاز CRS 491) بیشتر بود.

قرعه کشی امروز هفت هفته پس از آخرین قرعه کشی اکسپرس انتری در اواخر نوامبر 2022 انجام شد، دقیقاً یک هفته پس از انتقال IRCC از NOC 2016 به NOC 2021 در 16 نوامبر 2023.

انتظار می‌رود قرعه‌کشی‌های اکسپرس انتری اکنون که تقویم به سال 2023 رسیده است، به روال عادی خود از سر گرفته شود، زیرا گمان می‌رود که IRCC قرعه‌کشی‌های اکسپرس انتری را برای سال 2022 پس از رسیدن به هدف ITA خود در اواخر نوامبر سال گذشته متوقف کرده است. قرعه کشی بعدی اکسپرس انتری کانادا تقریبا تا دو هفته دیگر انجام خواهد شد.

درباره اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری یکی از بهترین راه های مهاجرت کانادا است. دولت فدرال در این کشور از اکسپرس اینتری برای جذب کارگران خارجی ماهر به کانادا با ارائه اقامت دائم (PR) استفاده می کند. ورود به کانادا از طریق اکسپرس اینتری از داوطلبان علاقه مند می خواهد که ابتدا واجد شرایط بودن خود را برای هر یک از سه برنامه تحت این سیستم تأیید کنند. پس از انجام این کار، می توانند یک نمایه آنلاین در وب سایت IRCC ارسال کنند و امتیاز CRS خود را بررسی کنند.

از آنجا، IRCC یک قرعه‌کشی تصادفی را هر دو هفته یا بیشتر انجام می‌دهد، که از آن تعدادی از نامزدهای بالاتر از امتیاز CRS برای آن قرعه‌کشی، یک دعوتنامه برای درخواست (ITA) برای روابط عمومی کانادا دریافت خواهند کرد.

کاندیداهایی که در طول قرعه کشی اکسپرس اینتری ITA دریافت می کنند، 60 روز از تاریخ دریافت فرصت دارند تا درخواست روابط عمومی خود را تکمیل و ارسال کنند.