نتایج و اطلاعات رسمی ویزای لاتاری را از کجا دریافت کنم و چگونه وضعیت خود را بررسی کنم؟

تنها راه رسمی درخواست برای برنامه DV لاتاری آمریکا مستقیماً از طریق وب سایت رسمی وزارت امور خارجه ایالات متحده در طول دوره ثبت نام مشخص و محدود است. شرکت کنندگان برنامه DV لاتاری آمریکا باید وضعیت خود را از وضعیت ثبت نام در قرعه کشی DV به صورت آنلاین در dvprogram.state.gov بررسی کنند تا بدانند آیا انتخاب شده اند یا خیر. مرکز کنسولی وزارت امور خارجه ایالات متحده، هیچ گونه اطلاع رسانی را برای شرکت‌کنندگان در لاتاری آمریکا ارسال نمی‌کند که آنها را از نتیجه قبولی یا رد ثبت نام خود مطلع کند. و متقاضان با استفاد از کد رهگیری خود در سایت فوق باید پیگیری نموده و پرونده خود را در جریان بیاندازند.

چگونه بفهمم یک وب سایت یا ایمیل از دولت ایالات متحده است؟

سایت های اینترنتی که به پسوند دامنه سطح بالای "gov." ختم می شوند، وب سایت های رسمی دولتی هستند. برای پیوند مستقیم به بیش از 200 وب سایت سفارت و کنسولگری ایالات متحده، به www.usembassy.gov مراجعه کنید. اطلاعات ویزا در وب‌سایت‌های رسمی دولت ایالات متحده که به "gov." ختم می‌شود، رسمی و صحیح است. آدرس‌های ایمیل رسمی دولت ایالات متحده نیز به "gov." ختم می‌شود و هر گونه مکاتبات مربوط به ویزا از آدرسی که به "gov." ختم نمی‌شود، باید مشکوک تلقی شود.

وب سایت های اصلی دولت ایالات متحده حاوی اطلاعات رسمی ویزا و مهاجرت، از جمله اطلاعات و فرم های رایگان، عبارتند از:

  • سفارت و کنسولگری ایالات متحده: http://www.usembassy.gov
  • مسافرتی وزارت امور خارجه، امور کنسولی: http://travel.state.gov
  • برنامه ویزای تنوع طلبی وزارت امور خارجه: https://dvprogram.state.gov
  • وزارت امنیت داخلی (DHS): http://www.dhs.gov
  • خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده: http://www.uscis.gov
  • گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده: http://www.cbp.gov
  • مهاجرت و اجرای گمرک: http://www.ice.gov
  • وزارت کار: http://www.doleta.gov

آیا اطلاعات مهاجرت در سایر وب سایت ها رسمی است؟

بسیاری از وب‌سایت‌های غیردولتی دیگر ( مانند آدرس‌هایی که با «.com»، «.org» یا «.net» ختم می‌شوند ) اطلاعات و خدمات قانونی و مفیدی درباره مهاجرت و ویزا ارائه می‌کنند. صرف نظر از محتوای سایر وب سایت ها، وزارت امور خارجه هیچ اطلاعات یا مطالبی را که در این وب سایت های دیگر نشان داده شده است تأیید، توصیه یا حمایت نمی کند. اطلاعات ارائه شده ممکن است صحیح یا به روز نباشد که مشاوران سامانه آسان کانادا می نوانند برای شما این مشکل را حل نمایند ، یا باید با مراجعه به یک منبع رسمی دولت ایالات متحده تأیید شود. به متقاضیان ویزا توصیه می‌شود در تمامی معاملات با شرکت‌هایی که ادعا می‌کنند برای دریافت ویزای ایالات متحده کمک می‌کنند ، محتاط باشند.

منابع رسمی مورد نیاز برای افرادی که در لاتاری آمریکا ثبت نام یا قبول شده اند چیست ؟

اطلاعات رسمی برنامه ویزای تنوع را از کجا دریافت کنم و چگونه وضعیت خود را بررسی کنم؟

تنها اطلاعات رسمی در مورد برنامه DV لاتاری آمریکا در وب‌سایت‌های دولتی ایالات متحده که به "gov." ختم می‌شوند، مانند  https://dvprogram.state.gov یافت می‌شود. تنها راه رسمی درخواست برای برنامه DV لاتاری آمریکا مستقیماً از طریق وب سایت رسمی وزارت امور خارجه ایالات متحده  می باشد که باید در نظر داشت ، طول دوره ثبت نام مشخص و محدود است. 

شرکت کنندگان برنامه DV لاتاری آمریکا باید وضعیت خود را از وضعیت ثبت نام در قرعه کشی DV لاتاری آمریکا به صورت آنلاین در https://dvprogram.state.gov بررسی کنند تا بدانند آیا انتخاب شده اند یا خیر. مرکز کنسولی وزارت امور خارجه ایالات متحده، هیچگونه ایمیل یا تماس تلفنی و حتی پیامکی را برای شرکت‌کنندگان در DV لاتاری آمریکا ارسال نمی‌کند که آنها را از نتیجه وضعیت برنده شدن خود مطلع کند. لازم به ذکر است ، هیچ سازمان یا شرکت خصوصی دیگری مجاز به اطلاع رسانی به متقاضیان لاتاری آمریکا از نتیجه ثبت نام های برنده یا مراحل بعدی فرآیند نیست. 

متقلبان ، شیادان و کلاهبرداران اغلب با متقاضیان DV لاتاری آمریکا تماس می گیرند تا در ازای پول یا اطلاعات شخصی را از طریق وب سایت ها ، ایمیل ها و نامه ها به برنده شدن مستقیم آنها کمک کنند . شرکت کنندگان فقط باید به بررسی وضعیت آنلاین در https://dvprogram.state.gov یا  برای کسب اطلاعات رسمی در مورد فرآیند DV لاتاری آمریکا مراجعه کنند.

چگونه می توانم وب سایت ها و ایمیل های تقلبی را تشخیص دهم؟

برخی از وب‌سایت‌ها و ایمیل‌ها سعی می‌کنند مشتریان و اعضای عمومی را گمراه کنند تا تصور کنند که وب‌سایت‌های رسمی دولت ایالات متحده هستند. این وب سایت ها به گونه ای طراحی شده اند که رسمی به نظر برسند و اغلب دارای تصاویری از پرچم ایالات متحده، کنگره ایالات متحده، کاخ سفید یا مجسمه آزادی هستند. چیزی که این وب‌سایت‌ها و ایمیل‌ها فاقد آن هستند، پسوند "gov." در آدرس‌هایشان است. به یاد داشته باشید که هر چیزی که به "gov." ختم نشود باید مشکوک تلقی شود.

هدف از این وب سایت ها و ایمیل های تقلبی چیست؟

برخی از این سازمان های متقلب ممکن است برای خدمات مهاجرت و ویزا نیاز به پرداخت داشته باشند. اگر پرداخت به یک منبع غیردولتی انجام شود، این پرداخت توسط دولت ایالات متحده دریافت نمی شود و برای پردازش ویزا اعمال نمی شود. گاهی اوقات این هزینه ها برای اطلاعات یا فرم هایی است که به طور رایگان در وب سایت های رسمی دولت ایالات متحده در دسترس هستند. علاوه بر این، این وب‌سایت‌ها و ایمیل‌های تقلبی نمی‌توانند خدماتی را که تبلیغ می‌کنند و برای آن نیاز به پرداخت هزینه دارند، ارائه دهند. 

به عنوان مثال، بسیاری از ایمیل‌های جعلی در ازای دریافت هزینه‌ای هنگفت ، وعده ویزا یا «گرین کارت» آمریکا را می‌دهند. این سازمان های غیردولتی و غیر رسمی قادر به ارائه این خدمات نیستند. این خدمات را فقط می توان از نهادهای رسمی دولتی ایالات متحده، مانند وزارت امور خارجه، سفارت یا کنسولگری ایالات متحده، یا وزارت امنیت داخلی دریافت کرد. در نهایت، مراقب ارائه هرگونه اطلاعات شخصی از طریق این وب سایت ها و ایمیل های جعلی باشید، زیرا چنین اقدامی می تواند منجر به کلاهبرداری یا سرقت هویت شود. 

اکیداً به متقاضیان ویزا توصیه می‌شود که در تمامی معاملات با شرکت‌های غیردولتی که مدعی ارائه هرگونه کمکی برای دریافت ویزای ایالات متحده هستند، محتاط باشند.

از کجا می توانم اطلاعاتی در مورد کلاهبرداری های مالی بین المللی پیدا کنم؟

برای اطلاعات بیشتر در مورد کلاهبرداری های بین المللی شامل دوستیابی اینترنتی ، وراثت ، مجوزهای کار ، پرداخت اضافی و پولشویی ، لطفاً از صفحه کلاهبرداری های مالی بین المللی ما دیدن کنید.

چگونه تقلب اینترنتی یا ایمیل ناخواسته را گزارش کنم؟

اگر مایل به ثبت شکایت در مورد کلاهبرداری اینترنتی هستید، لطفاً به سایت https://econsumer.gov مراجعه کنید، که تلاش مشترک آژانس های حمایت از مصرف کننده از 17 کشور است که توسط کمیسیون تجارت فدرال میزبانی می شود. همچنین می توانید از وب سایت مرکز شکایات جرایم اینترنتی (IC3) اداره فدرال تحقیقات (FBI) دیدن کنید. برای ثبت شکایت در مورد ایمیل ناخواسته، با وزارت دادگستری تماس بگیرید.

"سامانه آسان کانادا توصیه می کند ،  اگر پاسخ سوالات خودتون رو پیدا نکردید ، با کارشناسان آنلاین ما ارتباط بگیرید."